KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14298221
nr 1429 8221
David Wallin
(1876-1957), Sverige
Oljemålning, Signerad, kvinna. Olja på pannå, 17x8cm, yttermått inklusive ram: 37x28cm
David Wallin, född 1876, död 1957 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 1 november 2021
kl 20:53:51
1/11 11:14:50
David Wallin
Läs mer om David Wallin